Fluorit je známý jako drahokam ochránce pro svou schopnost odvrátit negativní energii ostatních lidí. Fluorit může také pomoci nositeli najít duchovní klid a při meditaci. Je to kámen s pozitivní energií kolem sebe. Celý popis
Fluorit, nazývaný také jako kazivec, je minerální forma fluoridu vápenatého, často označovaná jako fluoritový drahokam.
Fluorit je jedním z nejsběratelnějších a nejvyhledávanějších krystalů na světě, byl pojmenován podle latinského slova „fluere" , což znamená proudit, vyplývající ze schopnosti fluoritu působit jako tok mezi kovy.
Mezi náležiště v České republice se řadí Horní Slavkov, Cínovec, Krupka, Jáchymov, Harrachov
V zahraničí to je pak zejména Čína, Mongolsko, Korea, Pakistán, USA, Austrálie, Kanada, Argentina, Kolumbie, Peru, Mexiko, JAR, Kazachstán, Rusko, Anglie, Španělsko, Německo, Švýcarsko, Francie.
Duhový fluorit byl považován za domov duhy a byl stále více používán jako talisman. Ve starověkém Římě se věřilo, že pití alkoholu ze sklenic vyrobených z fluoritu může zabránit opilosti.
Uklidňuje chaotickou mysl a podporuje volné myšlení, flexibilitu a svobodu volby. Umožňuje člověku s jistotou verbalizovat své myšlenky a potřeby a osvojit si soběstačnost tím, že o své štěstí převezme do svých rukou. Meditace s tímto minerálem může pomoci odhalit pravdu o vztahu a je úžasná pro uvolnění potlačených emocí a usnadnění životních změn.
Duhový fluorit je vynikajícím talismanem pro „indigové děti“, je skvělým krystalem pro získání přístupu a procházení alternativních realit. Může být také použit k ochraně před psychickým útokem.
Staří Číňané si fluoritu velmi vážili a to jak pro jeho krásu, tak i pro schopnost přinášet živé, jasné sny. Měli zato, že umístěním tohoto krystalu poblíž vaší postele (ne pod polštář) bude jeho energie vyzařovat do světa snů a způsobí, že budete mít krásné sny, takové, jaké jste nikdy nezažili.
Starověcí Egypťané používali fluorit k vyřezávání skarabů a soch božstev. Starověcí Římané používali k dekoraci. Pliny starší, starověký římský učenec a historik, miloval fluority natolik, že je uváděl jako své nejoblíbenější minerály. Pojmenován byl v roce 1797 Carlem Antonio Galeani Napione a název vychází z latiny, fluere = "to flow" , proudit. Termín fluorescence je odvozen od fluoritu, který tento účinek často výrazně projeví a týká se schopnosti fluoritu zářit ve tmě poté, co byl vystaven UV záření. Název fluoru také odvozuje svůj název od fluoritu, hlavního zdroje tohoto prvku.
Výška cca 80–110 mm.
Hmotnost menší cca 80–100 g, větší 110–130 g.
Vybroušený do špičky.
Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem a strukturou.