Šungitové oblázky - 100% přírodní úprava a harmonizace vody. Cena za 1 kus (hmotnost 1 ks je cca 101-200 g) Celý popis
Svůj název dostal šungit podle místa jeho prvního nálezu - karelské vesnice Šuňga.
Pro své jedinečné vlastnosti se šungit používá již od počátku 18. století. K úpravě vody pro armádu jej využíval i sám Car Petr Veliký.
Pro své jedinečné vlastnosti začal být šungit využíván také v technologii úpravy vody. Kromě Ruska je úprava vody šungitem rozšířená hlavně v Norsku, Švédsku a Americe.
Severozápadní Rusko je největším a nejstarším zdrojem šungitu, další ložiska jsou hlášena v Rakousku, Indii, Kazachstánu a v Kongu.
Na základě své struktury je šungit mineraloid - neporézní polyminerální uhlíková hornina, ve které je obsažena skoro polovina prvků periodické soustavy. Na pohled je to neprůsvitný černý kámen s více či méně výrazným kovovým leskem.
100 g šungitových oblázků rozprostřete na dno skleněné nádoby a nalijte do ní 1 litr pitné vody. Takto připravenou nádobu s oblázky a vodou ponechejte v klidu po dobu 24 hodin, na temném místě. Poté vodu slijte do jiné, čisté nádoby.
Pro jeho výborné harmonizační vlastnosti si můžete šungitový oblázek umístit do kapsy či batůžku. Vyrobit si z něj můžete i originální šperk.
Před každým, zejména prvním, použitím šungitové oblázky důkladně propláchněte vodou. Po šesti měsících používání je potřeba šungitové oblázky vyměnit za nové. Vodu vždy připravujte ve skleněné nebo kameninové nádobě. Případný výskyt rezavých skvrn není na závadu. Jedná se o pyritové skvrny, které jsou přirozenou součástí šungitu.
[zeme_puvodu]