Vůně je travnatá, sladce květinová s podtóny růží. Na psychické úrovni navozuje pocity svobody a volnosti. Celý popis
Popudivá jamarosa je esencí, která ulehčuje od svazujících myšlenek i programů. Při nedostatku sebedůvěry a pocitech marnosti až neschopnosti navádí k volnosti a svobodnému přístupu. Nadechněte se zhluboka a uchopte život do vlastních rukou.
Jamarosa //(Cymbopogon Nardus)// je nádherně zelenou, aromatickou travinou původem z Indie. Tolik ceněný esenciální olej je získáván z jejich podlouhlých listů šetrným procesem, destilací vodní parou.
Jamarosa vznikla samovolným zkřížením citronely a palmarosy. Pro své jedinečné působení a vůni s podtóny růží se stala oblíbenou také v parfumerii.
Esenciální olej jamarosa je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány geraniol a geranyl acetate.
Svazující myšlenky a programy, s jamarosou si s nimi hravě poradíte. Již první přivonění navozuje překvapivé uvolnění. Nakapejte si pár kapek do svého difuzéru a otevřete se volnosti a svobodnému přístupu. [1]
I při nespavosti může být jamarosa vítaným pomocníkem. Potíže se spánkem totiž mnohdy vyplývají z velkého vnitřního napětí a s neschopnosti dovolit si zastavit se a na chvíli vypnout. Pozvěte její nádhernou vůni do svých večerních rituálů, uvolněte se a poddejte se hlubokému a klidnému spánku. [1,2]
Stejně tak jako palmarosa je jamarosa esenciálním olejem často využívaným v parfumerii a kosmetice.
Tak jako její předchůdce citronela je esenciální olej jamarosa úžasným a zcela přírodním repelentem. [1,2]
V Indii je jamarosa známou a po celá staletí využívanou bylinou. Zatímco z ní získaný esenciální olej je skvělým prostředkem pro celkové uvolnění, zbytkový materiál slouží jako krmivo pro dobytek. Jamarosa je tak zužitkovanou do posledního stébla. [2]
[1] Kumar, P.; Ravindra, M.; et al. Antifungal, anti-aflatoxigenic, and antioxidant efficacy of Jamrosa essential oil for preservation of herbal raw materials. International Biodeterioration & Biodegradation 2012, (74), 11–16.
[2] EVALUATION OF IN VITRO ANTIMICROBIAL POTENTIAL AND PHYTOCHEMICAL ANALYSIS OF SPRUCE, CAJEPUT AND JAMROSA ESSENTIAL OIL AGAINST CLINICAL ISOLATES. International Journal of Green Pharmacy 2018.